Пред-продажба

Како да се избере соодветна машина?

Можете да ни кажете на парче материјал за работа, големина, како и на барање на функција машина. Ние може да се препорача најпогодни машина според нашето искуство.

Ова е прв пат да се купи машина, тоа е лесно да се работи?

Ние може да обезбеди упатството за работа или видео за насочување. Ако тоа е тешко за вас учење, ние исто така може да ви помогне со "Тим гледачот" на интернет, со телефон или Skype објасни.

Може да се прилагодите на машината за мене?

Да, ние обезбеди прилагодено решение, но со оглед на цената, ние ќе им препорачаат на стандардната конфигурација за вас во прв план.

Што е гаранција? Во случај машината се распаѓа?

Нашите машини со 2 години гарантирано време за целата машина освен делови за носење (лопати, леќи, електрода и млазници), главни делови 6 месеци (Вретена, ласерска цевка, контролер, плазма извор и сл.)

Во гарантен период, сите не-човечки причини за машина или делови, ние ќе одговараме за бесплатно одржување или замена на нови со испраќање во 3 работни дена.

Како за документи по испорака?

Ние ќе ја испрати сите документи од воздух по испорака. Вклучувајќи пакување листа, комерцијална фактура, Б / L, и други сертификати се бара од страна на клиентите.

Време на испорака?

За обична машина, тоа ќе биде 7-10 работни дена; за нестандардни машина, тоа ќе биде 20 - 30 работни дена.

Како е плаќање?

Нормално ние прифаќаме T / T или L / C, ако ви се допаѓа други зборови, ни каже однапред.

Дали ви се организираме на пратката за мене?

Ако нашите две страни се договорат за условите на CIF, ние ќе резервираме испорака од нашиот агент една недела однапред и ќе испратиме Предлог за оптоварување (BL) на клиентот за да ги потврди информациите за примачот;
Ако станува збор за FOB или EX-WORKS услови, клиентите би можеле да ни ги испратат своите информации за шпедитер за да резервираат.

Како е пакувањето?

Step1: вода доказ завиткување филм со заштита пена во секој агол.
Step2: Солидна здрав дрво кутија пакет со челична лента.
Step3: Заштедете простор колку што е можно за сад вчитување.


Време на објавување: мај-20-2020 година