Кина CA-RF30 СО2 ласерски означување машина производител и снабдувач | камила

 • Модел: CA-RF30 / CA-RF55
 • ФОБ Цена: $ 4000- $ 6000
 • Минимална количина за нарачка: 1 Сет
 • Набавка Способност: 300 комплети / месец
 • Начин на плаќање: L / C (акредитив), T / T (Телеграфска трансфер), Western Union, Alibaba
 • детали за производот

  Тагови производ

  CA-RF30 СО2 ласерски означување машина

  Desktop RF30W СО2 ласерски означување машина

  Детали за производот:

  1: висока прецизност и брзина. Обележување длабочина е евентуално да се контролира.

  2: Широка примена. Тоа може да се одбележи претежно неметали.

  3: Не потрошувачка и загадувањето.

  4: Линиите означување се јасни, тоа може да издржи тешки носи.

  5: кинески и англиски софтвер се опционални. Софтверот работи во Windows околина и е компатибилен со многу формати на датотеки, на пример, PLT, PCW, DXF, BMP и други спасени со CorelDRAW, AutoCAD, Фотошоп и друг софтвер. Во меѓувреме, SHX и TTF можат да бидат увезени во софтверот директно.

  параметри

  Техничка спецификација

  спецификација тип CA-RF30

  Бран должина на ласерски

  10.6μm
  Ласерски фреквенцијата на повторување ≤25KHZ
  ласерски моќ RF 30W
  Одбележување на опсегот 110 * 110/200 * 200mm / 300 * 300mm (според различни моќ)
  Одбележување на длабочина ≤0.3mm (прилагодливи според материјали)
  ласерски глава скенирање на главата
  линеарна брзина ≤7000mm / ови
  Min.Line Ширина 0.03mm
  Min.Letter 0.2mm
  Повторено точност ± 0.01mm
  ладење начини воздушно ладење
  Напојување 220V / 50Hz / 2kVA
  Процес на материјалот Разни на неметални материјали
  поддршка формат PLT, BMP, DXF, JPG, TIF, АИ, итн
  пакет Стандардна Гајба за извоз
  апликации кожа, дрво, текстил, пластика, акрил, стакло, кристал, камен, МДФ, двојна боја одбор, органски стакло, хартија, жад, рубини, други неметали итн 

  Операција 图片 20180118145838


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас